Urządzenia oparte na systemie S40 dotychczas kojarzone były głównie z tańszymi wersjami telefonów Nokii, tymczasem od niedawna system ten przechodzi prawdziwy renesans, jakiś czas temu wprowadzono w nim obsługę dotyku po czym na rynku pojawiły się pierwsze telefony wykorzystujące tę technologię. Do tej pory jednak wszystkie te urządzenia posiadały fizyczną klawiaturę, tymczasem w sieci pojawiła się pierwsza słuchawka fińskiego producenta całkowicie pozbawiona fizycznej klawiatury. 

Oczywiście przyciski funkcyjne takie jak odebranie czy odrzucenie połączenia lub też zwiększenie głośności telefonu nie zostały wyeliminowane, pozbawiono jednak całkowicie klawiatury zarówno alfanumerycznej jak i qwerty które do tej pory w połączeniu z dotykowym ekranem tworzyły jedyne modele z systemem S40 na rynku.

Dwa specyficzne modele Nokii 311 oraz 305 po raz pierwszy pojawiły się na jednym z chińskich forów. Ze zdjęć łatwo wywnioskować że urządzenia posiadają sporej wielkości ekrany dotykowe oraz specyficzny jak na dzisiejsze standardy dizajn. Na jednym ze zdjęć można również wyraźnie zauważyć 3,2-megapikselowy aparat z lampą błyskową oraz spustem migawki z boku obudowy.

Przy okazji wycieku urządzeń w sieci pojawiły się również instrukcje przedstawiające działanie interfejsu zbliżonego do tego co widzieliśmy już przy okazji Nokii N9.

Niestety ani Nokia ani inne źródło zbliżone do autentycznego nie wypowiedziało się jeszcze oficjalnie na temat urządzeń, prawdopodobieństwo wypuszczenia dokładnie takich modeli jest jednak wysoce prawdopodobne.

Via

 

 

Be Sociable, Share!