Portfolio telefonów z systemem Windows Phone stale się powiększa, ostatnie aktualizacje systemu przyniosły możliwość instalacji systemu na słabszych urządzeniach niestety niosąc tym samym dla nich pewne ograniczenia. Samsung mimo wszystko postanowił wykorzystać okazję tworząc słabszego smartfona z rodziny Omnia. 

Nowy model urządzenia zwany Omnią M wydaje się być głównym konkurentem niedrogich słuchawek Nokii z Windows Phone. Samsung stara się tym samym udowodnić Microsoftowi, że podobnie jak fiński producent, potrafi stworzyć konkurencyjne smartfony wykorzystujące mobilne okienka.

Samsung oficjalnie zaprezentował wczoraj pierwszy tego typu model o nazwie Omnia M który wydaje się kontynuować tradycję zapoczątkowaną modelami Omni z Windowsem Mobile na pokładzie, wtórny, nieco zmieniony dizajn w połączeniu ze słabą specyfikacją oraz przystępną ceną może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla użytkowników nie wymagających wiele od swojego telefonu.

Urządzenie wyposażono w procesor taktowany zegarem 1GHz, 4-calowy ekran AMOLED czy rozczarowująco niską ilość pamięci wewnętrznej, jedynie 4GB które przypomnę, ze względu na restrykcyjne warunki Microsoftu nie będzie można rozbudować za sprawą slotu na karty pamięci czy inne nośniki danych.

Osobiście nie jestem skłonny do wydawania pieniędzy na konkretnie taki model urządzenia, chyba jedyną możliwością która spowodowała by zmianę mojego nastawienia do modelu Omnia M była by jej bardzo niska cena oraz przyzwoita jakość, niestety cena podobnie jak data premiery nie jest jeszcze znana.

Via

Be Sociable, Share!