Apple pomimo licznych sporów oraz ogromnej rywalizacji z Google nadal korzysta z rozwiązania oferowanego przez giganta z Mountain View dotyczącego map, sytuacja ta może się jednak zmienić już niebawem za sprawą nowości wprowadzonych w kolejnej odsłonie iOS z numerkiem 6.

Bez wątpienia mapy Google są obecnie świetnym narzędziem standardowo implementowanym w wielu urządzeniach, w tym również w telefonach i tabletów od Apple, największego konkurenta Google. Jak wiadomo nie od dziś Apple pracuje nad własnymi wersjami map które już niebawem będziemy mieli okazje podziwiać w naszych iUrządzeniach a to wszystko za sprawą nowej wersji iOS.

Skąd wzięły się informacje na to, że producent urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka pracuje nad własnymi mapami? Dowodem mogą być przejęcia przez Apple spółki Placebase w 2009 roku zajmującej się tworzeniem map oraz tuż po tym wykupieniu kolejnej raczkującą firmę Poly9 również tworzącej mapy. Rok 2011 przyniósł Apple genialny startup C3 Technologiec oferujący między innymi renderowanie świetnie odwzorowanego terenu w 3D wraz z pojazdami, budynkami czy drzewami. Niezbitym dowodem rezygnacji z map Google stała się rezygnacja Apple’a z licencji na korzystanie z map Google’a która wygaśnie 1 stycznia 2013 roku.

Jeden z portali 9to5Mac donosi, że iOS6 przyniesie zmianę w kwestii map. Zamiast znanej od wielu lat aplikacji bazującej na Google Maps użytkownicy iUrządzeń otrzymają zupełnie nowe mapy sygnowane logiem nadgryzionego jabłka. Co ciekawe, mapy te nie będą jedynie kosmetyczną zmianą w nazwie, nowe mapy wprowadzą niezwykle wiele zmian dzięki którym mapy Apple’a staną się wyjątkowe i niepowtarzalne, wszystko za sprawą technologi C3 której efekty możecie podziwiać poniżej.

Takie zmiany mogą przynieść wiele dobrego, wreszcie coś zaczyna się dziać w kwestii map a konkurencja rośnie. Jest to jednak zła wiadomość dla Google,rozwiązanie giganta może niebawem być zagrożone utratą pozycji lidera oraz ogromnej ilości pieniędzy które nie trafią do portfela Google’a.

Niestety Apple nie potwierdziło żadnej z dzisiejszych informacji, pomimo silnych dowodów nie ma pewności co do zmiany która prawdopodobnie pojawi się już w zbliżającej się wielkimi krokami premiery iOS6.

 

 

 

Be Sociable, Share!