Widzieliśmy już sporo zdjęć wykonanych świetnie zapowiadającą się 41-megapikselową Nokią 808 Pure View. Dzisiejsze fotografie przedstawia jednak zupełnie inny obrazu różniący się od tego, co zazwyczaj przedstawiają nam autorzy uwieczniający chwile urządzeniami które oficjalnie nie miały jeszcze premiery. 

Większość z nas testując aparat w telefonie lub porównując go do innego aparatu, stanie w dowolnym miejscu, zrobi dowolne zdjęcie na którym będziemy mogli sprawdzić szczegóły wykonanej fotografii, jej barwę, nasycenie, odwzorowanie. Na nasze szczęście na ziemi mieszka sporo pozytywnie zakręconych wariatów tworzących akcje w dzisiejszym stylu.

Pewna Islandzka grupa zapaleńców postanowiła przypiąć słuchawkę na której myśl zaczynam się ślinić do ogromnego balonu i wysłać go razem z urządzeniem w przestrzeń, i to nie byle jaką przestrzeń, postanowili wysłać Nokię 808 Pure View prosto do stratosfery na wysokość ok 50KM nad poziom morza w celu uzyskania zapierających dech w piersiach ujęć przedstawiających piękno ziemi. Filmik z przebiegiem akcji oraz zdjęciami znajdziecie niżej, całości towarzyszy nastrojowa muzyka oraz oczywiście niesamowite ujęcia.

Ja jestem zachwycony, zarówno Nokią 808 jak i kreatywnym pomysłem, zastanawiam się tylko czy nie było by mi szkoda wysłać takiego telefonu w kosmos bez pewności czy uda mi się go odzyskać. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się jak najbardziej pozytywnie.

Via

Be Sociable, Share!