Windows Phone Tango

Windows Phone Tango czyli nowa wersja systemu operacyjnego Microsoftu, która dostępna jest także na smartfony Nokia Lumia już niedługo będzie dostępna dla posiadaczy smartfonów opartych o WP OS. Tymczasem zobaczmy czego możemy się spodziewać po aktualizacji – jakie funkcje zostały poprawione i dodane?

ROM z Windows Phone Tango pojawił się już oficjalnie dla smartfonów HTC Mozart choć wielu polskich użytkowników nadal nie ma dostępu do aktualizacji. W kwestii aktualizacji pominięta nie może także być seria Nokia Lumia bazująca na systemie Windows Phone – pierwsze aktualizacje do wersji Tango pokazały się już w Chinach. Update dla Nokii o numerze 1750.0805.877.12140 dostępny będzie zarówno poprzez Zune jak i Nokia Care Suite – w przypadku tego drugiego rozwiązania aktualizacja powinna być dostępna nieco szybciej. Aktualizacja prawdopodobnie już w czerwcu zawita na smartfony Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710.

Zmiany jakie wnosi Windows Phone Tango:

  •  tethering – możliwość udostępnienia sieci internetowej poprzez WiFi nawet 5 osobą. Usługa ta jest wyłączana automatycznie przez smartfona w chwili gdy nie korzysta z niej nikt przez kilka minut,
  •  możliwość korzystania z technologii NFC,
  •  możliwość przekierowania połączeń przychodzących,
  •  możliwość tworzenia wiadomości audio i przesyłania ich do innych użytkowników smartfonów,
  •  możliwość dołączenia wielu multimediów do jednej wiadomości,
  •  raporty doręczeń / przeczytania wiadomości MMS,
  •  przekazywanie połączeń – przekierowanie połączeń do wyznaczonego numeru 1 – dla wszystkich połączeń, 2 – gdy nie odbieramy telefonu, 3 – gdy z kimś rozmawiamy w danej chwili, 4 – kiedy telefon jest wyłączony,
  •  nowa ikona Marketplace

Jak więc widać aktualizacja Windows Phone do wersji Tango wprowadzi kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest z pewnością możliwość dzielenia się internetem w łatwy sposób. Kolejna bardzo ciekawa zmiana to możliwość przekazywania rozmów w czterech różnych przypadkach (opisanych powyżej). O ile usługa ta będzie bez problemu działać w każdej z sieci a nie tylko w T-Mobile (tak, jak na video) to będzie to bardzo pożyteczne i rozsądne rozwiązanie. Szybkie przekierowanie połączeń bez kombinowania z usługami swojego operatora – bardzo przyjemna sprawa.

Jak się Wam podoba ta aktualizacja? Czy to jest to na co czekacie, czy usprawni ona system Windows Phone?

Via

Be Sociable, Share!