Często sam zadaję sobie to pytanie, który telefon dostępny obecnie rynku jest najlepszy? Okazuje się jednak że odpowiedź jest bardzo prosta a źródłem wiedzy okazuje się być asystent głosowy Siri z najnowszego iPhone’a 4S. Co ciekawe nowy iPhone nie wybiera samego siebie jako najlepsze urządzenie na rynku. Więc jaki model jest najlepszy na świecie?

Projektanci Siri zapewne sami śmieją się dziś ze swojego błędu, nie przewidzieli oni że ktoś spyta o tak z pozoru wydawało by się zwyczajne przez co Siri odpowiada samoistnie ściągając odpowiednie dane z internetu nie bazujące na algorytmie wbudowanych odpowiedzi.

Siri zapytana o to, jaki jest najlepszy telefon komórkowy na świecie nie odpowiedziała wskazując ani swoich starszych braci ani nawet siebie! Nie wspomniała również o żadnym z urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Asystent głosowy uznał, że najlepsza na rynku jest nowa Nokia Lumia 900 z Windows Phone na pokładzie. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

Czy Siri się myli, trudno ocenić to pod pryzmatem tysiąca zdań krążących w internecie, wiele z nich nie jest tak naprawdę adekwatna do samej treści bo w końcu jak fan Nokii z przed wielu lat ma prawo twierdzić że Nokia zeszła na psy nie korzystając z ani jednej nowej słuchawki fińskiego producenta? Mimo to jednak Siri dziwnym lub wręcz przeciwnie trafem uznała że Lumii 900 należy się miano najlepszego telefonu. A jakie jest wasze zdanie, zgadzacie się czy nie? A może macie jakieś własne propozycje?

Via

Be Sociable, Share!