Popularność Instagramu trudno zmierzyć, ta niezwykle popularna aplikacja w ciągu zaledwie kilku miesięcy przerodziła się w prawdziwy hit za sprawą prostej obsługi oraz możliwości jakie oferuje. Ogromne zainteresowanie aplikacją sprawiło nawet, że ktoś postanowił stworzyć projekt specjalnego aparatu opartego na idei przyświecającej Instagramowi. 

Pewne włoskie studio kryjące się pod nazwą „Studio ADR” postanowiło stworzyć projekt nie tylko inspirowany ale i całkowicie związany z aplikacją Instagram. Wynikiem prac grafików jest koncepcja niezwykłego aparatu cyfrowego skierowanego głównie do wszystkich fanów Instagramu.

Urządzenie przypominające połączenie iPhone’a 4 oraz ikony Instagramu było by czymś na kształt aparato-tabletu oferującego wszystkie funkcje aplikacji znanej z iOS oraz od niedawna Androida, dodatkowo aparat otrzymał by specjalnie dedykowaną aplikację Facebooka dzięki czemu aparat otrzymał by stałą synchronizację nie tylko z siecią społecznościową Instagramu ale również Facebooka.

Kolejną główną funkcją aparatu była by możliwość natychmiastowego drukowania zdjęć na kształt tego co zapewne wszyscy z nas znają z aparatów typu Polaroid. Na wywołanym przez nas zdjęciu znalazła by się między innymi obowiązkowa stylowa ramka z fotografią oraz kod QR dzięki któremu w szybki sposób każdy oglądający fotografię będzie mógł obejrzeć nasze prace. Dodatkowo istniała by możliwość umieszczenia dowolnego napisu na każdym z wywołanych zdjęć.

Projektanci pokusili się również o podanie specyfikacji technicznej urządzenia która składa się z 2 obiektywów z czego jeden przeznaczony był by do tworzenia zdjęć 3D, 16GB pamięci wbudowanej, moduł WiFi oraz Bluetooth, wbudowaną lampę błyskową oraz pokrywający całą tylną część aparatu wyświetlacz o proporcjach 4:3. Studio ADR pokusiło się nawet o podanie systemu operacyjnego InstaOS 1.0 kontrolującego aparat. 

Mnie osobiście pomysł aparatu niezwykle przypadł do gustu, to bardzo kreatywne wykorzystanie potęgi Instagramu mogło by przynieść producentowi urządzenia spore zyski a na całym świecie pojawiło by się jeszcze więcej „artystów”. A wam jak podoba się aparat?

Via 

Be Sociable, Share!