Z pewnością nie raz zdarzyło się wam, że nie mogliście odczytać sms’a z powodu intensywnego światła słonecznego więc wiecie, co znaczy słaby ekran w telefonie. Na szczęście jeden ze stron DisplayMate Labs ukazały się obszerne wyniki pokazujące który z dotychczas wyprodukowanych telefonów posiada najlepszy wyświetlacz do pracy w dzień. 

W porównaniu udział wzięło kilka najnowszych oraz najpopularniejszych smartfonów i tabletów z ekranami LCD oraz AMOLED.  Test wyłonił, który z wyświetlaczy najlepiej sprawuje się w słoneczne dni. Pod uwagę wzięto między innymi kontrast oraz jasność ekranów.

Zwycięzcą porównania okazał się smartfon Nokia Lumia 900 który od dziś może nosić miano telefonu z najlepiej sprawującym się ekranem w słoneczne dni. Na podium uplasowały się również iPhone 4 oraz iPhone 4S posiadające identyczne wyświetlacze. Co ciekawe, 3 miejsce zajmuje Samsung Galaxy S wyprzedzając swoich młodszych braci.

Ciekawi również fakt, że Lumia 900 wykorzystuje matrycę typu AMOLED która słynie z dobrego kontrastu jedynie w zacienionych miejscach. Dokładnie ten sam typ matrycy który znajdziemy w Lumii 900 odnajdziemy w modelu HTC Desire który zajął ostatnie miejsce w zestawieniu. Prawdopodobnie za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest powłoka ClearBlack zastosowana w Lumii 900 dzięki której otrzymamy doskonały efekt zarówno w dzień jak i w nocy.

Nie zapomnijcie dać znać w komentarzach, jak wasze telefony sprawują się w słoneczne dni. 

Via 

 

Be Sociable, Share!