Kyocera się rozpędza, niedawno pisaliśmy wam o zapowiedzi modelu Hydro a dziś mamy przyjemność przedstawić państwu model Rise, Androida 4.0 z fizyczną klawiaturą QWERTY. 

Fizyczne klawiatury QWERTY odchodzą w niepamięć, niegdyś niezwykle modne dzisiaj przez wielu uznawane za zbędne. Kyocera wychodzi jednak z wniosku, że warto stworzyć smartfon z najnowsza odsłoną Androida Ice Cream Sandwitch oraz fizyczną klawiaturą QWERTY. Pytanie czy warto go kupić?

Na pierwszy rzut oka telefon wydaje się być wykonany przyzwoicie jak na low endową specyfikację którą oferuje Rise w skład której wchodzi procesor Qualcomm MSM8655 SoC taktowany zegarem 1GHz, 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 480×320 pikseli wykonany w technologi IPS, 3,2-megapikselowy aparat, lampę błyskową LED czy baterię o pojemności 1,500 mAh. Specyfikacja więc nie zachwyca ale jak łatwo można się domyślić, telefon nie jest skierowany dla osób wymagających, wręcz przeciwnie, główna grupa odbiorców Rise’a to w głównej mierze młodzież której w dzisiejszych czasach nie zadowoli nawet procesor 30 rdzeniowy wsparty 100GB pamięci RAM, wiem z obdukcji…

Cena oraz dostępność modelu nie jest znana, prawdopodobnie telefon oferowany będzie za tak zwaną „złotówkę” w najniższych taryfach operatora. Niestety nie są to pewne informacje a jedynie przypuszczenia, nie wiadomo również czy urządzenie trafi na Polski rynek.

Via

 

Be Sociable, Share!