Początki Angry Birds nie wskazywały na tak ogromny sukces gry która w przeciągu zaledwie kilku lat stała się bestsellerem wszczechczasów. Żadna z dotychczas stworzonych gier na urządzenia mobilne nie może poszczycić się taką liczbą pobranych egzemplarzy. 

Historia serii rozpoczęta w roku 2009 już na starcie zaskarbiła sobie szerokie grono fanów, nikt jednak nie był w stanie przewidzieć możliwości która doprowadziła do miliarda pobrań aplikacji w ciągu niecałych 3 lat. W przeciągu tych lat seria wzbogaciła się o kolejne odsłony gry, kolejne dodatki oraz uzyskała ogromną liczbę obsługiwanych urządzeń począwszy od smartfonów i tabletów przez komputery osobiste kończąc na konsolach stacjonarnych.

Z okazji okrągłego pobrania miliardowej kopii gry Rovio przygotowało dla nas specjalny filmik z podziękowaniami dla wszystkich fanów oraz zwykłych graczy Angry Birds

Rovio odpowiedzialne za numer jeden na playlistach sklepów mobilnych stworzyło grę która zdobyła sławę na całym świecie. Co ciekawe, pierwsza odsłona Wściekłych Ptaków była ponad pięćdziesiątą grą wyprodukowaną przez Rovio. Czy ktoś teraz kojarzy Rovio z produkcji gier innych niż Angry Birds?

Równie ciekawy jest fakt, że Angry Birds podwoiło sumę pół miliarda pobrać w zaledwie pół roku co może oznaczać, że dzisiejszy wynik jest dopiero początkiem a Wściekłe Ptaszki dopiero się rozkręcają.

 Via

Be Sociable, Share!