Przeglądając internet natrafiłem właśnie na bardzo ciekawe statystyki dotyczące mobilnej rozgrywki dotyczącej niestety jedynie Stanów Zjednoczonych. Raport ukazuje jak ogromne zyski produkują gry na smartfony i tablety oraz jak ogromna liczba użytkowników swoich urządzeń korzysta z tej niezwykle popularnej w ostatnich czasach formy rozrywki. 

Sam na początku przyznam się że nie ma tygodnia w ciągu którego nie uruchomił bym chociaż na 5 minut jednej z gier zainstalowanych na moim telefonie. Często rozgrywka ta trwa jedynie kilka minut bo zwyczajnie jedynie na tyle pozwalają mi warunki w których gram.

Pewna nieznana przez wielu firma NewZoo stworzyła specjalny raport z którego wynika, że rynek graczy takich jak ja rośnie jak na drożdżach, liczba mobilnych graczy w przeciągu jednego roku wzrosła z 75 do aż 101 milionów z czego prawie 70% użytkowników preferuje smartfony jako najwygodniejszą formę gry zaś jedynie 21% wybiera do tego tablety.

Według NewZoo równie silnie wzrasta zainteresowanie płatnymi grami na iOS, średnio 36% użytkowników jest w stanie zapłacić za dobrą grę która przyniesie im wiele rozrywki. Zliczone zyski z mobilnego gamingu przypadają w 84% dla graczy posiadających urządzenie z iOS. Czyżby z raportu wynikało również to, że użytkownicy Androida nie chętnie płacą za mobilną rozrywkę? Jako użytkownik iPhone’a dodam że gama rodzaju oraz mnogości gier na urządzenia Apple’a powala, jest tego naprawdę wiele i myślę że dla tego każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Via 

Be Sociable, Share!