Jak pisałem już wcześniej, system Tizen nie zachwycił mnie pod żadnym względem. Kombinowanie Intela tym razem z Samsungiem wydało mimo wszystko na świat pierwsze urządzenie z zupełnie zmodyfikowaną wersją znanego choćby z Nokii N9 systemu MeeGo.

Prawdopodobnie zaprezentowane urządzenie nigdy nie trafi do masowej produkcji, otrzymali je jedynie wybrani deweloperzy którzy wzięli udział w trwającej obecnie konferencji Samsunga w San Francisco. Samo urządzenie to jeden z prototypowych modeli słuchawek koreańskiego producenta, prawdopodobnie urządzenie nosi nazwę GT-I9500 lecz nie jest to nic pewnego.

Sam smartfon poza wyposażeniem w pełno sprawny system Tizen w wersji 1.0 otrzymał również bardzo ciekawą specyfikację na którą składa się między innymi 4,3-calowy ekran oraz 2-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2GHz. Sam system wygląda niestety jak Android ze zmodyfikowaną nakładką TouchWiz. Aplikacje w szczególności te oparte jedynie na nowym HTML’u 5 nie zawsze działają tak jak życzyli by sobie tego ich twórcy oraz producenci. Na jeszcze wczesnym etapie prac popisywano się również między innymi wbudowanym wsparciem dla usług społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Gmail.

Przypomnę również że sam Tizen oparty jest na systemie Linux, identycznie jak ma to miejsce w przypadku Androida od Google. Mimo to nadal twierdzę że kolejna wersja systemu bazująca na naprawdę świetnie zapowiadającym się MeeGo jest zbędna i nie odniesie sukcesu porównywalnego nawet w minimalnym stopniu do tego co obecnie dzieje się z Androidem, Windows Phone czy iOS. 

Via

 

Be Sociable, Share!