Kyocera postanawia uderzyć w rynek smartfonów z nowym, wodoodpornym urządzeniem. Japoński producent znany dotychczas głównie z produkcji drukarek przedstawił naprawdę ciekawą słuchawkę 

Kyocera dopiero raczkuje na rynku telefonów, dotychczas wyprodukowane modele Milano oraz Echo nie podbiły serc konsumentów, tak naprawdę nie wiele osób słyszało o słuchawkach japońskiego producenta również dla tego, że poprzednie modele dostępne były jedynie na rynku amerykańskim. Dziś firma przygotowana jest do masowej produkcji nowego Androida.

Nazwa słuchawki wzięta została prosto od głównie reklamowanej funkcji modelu, wodoodporności. Połączenie wodoszczelnej obudowy ze średnią specyfikacją oraz bardzo ciekawym dizajnem może wyjść firmie bardzo na plus. Telefon jest w stanie wytrzymać nawet pół godziny pod wodą, zanurzony niestety jedynie na głębokości do jednego metra. Mimo to słuchawka z pewnością sprawdzi się jako urządzenie przeznaczone dla ludzi mających częsty kontakt z wodą lub po prostu mających chęć zanurzyć na imprezie swój telefon w piwie bez narażenia słuchawki na zniszczenie.

Hydro dodatkowo zaoferuje nam najnowszą odsłonę Androida Ice Cream Sandwitch bez specjalnych nakładek producenta co z pewnością ucieszy wielu przyszłych użytkowników. Poza systemem operacyjnym oraz wodoszczelnością urządzenia warto również wspomnieć o dosyć przeciętnej specyfikacji. Hydro napędzone zostanie procesorem Qualcomm’a taktowanym zegarem 1GHz, 512 MB pamięci RAM, 3,5-calowy wyświetlacz z bardzo nieatrakcyjną rozdzielczością 480×320 pikseli, równie nieatrakcyjny wydaje się 3,2-megapikselowy aparat fotograficzny wyposażony w LEDową lampę błyskową. Wbudowana pamięć urządzenia również nie zachwyci, do dyspozycji oddane zostanie jedynie 2GB, na szczęście sytuację ratuje slot na karty microSD pozwalający na łatwą oraz szybką rozbudowę dysku.

Słuchawka z pewnością znajdzie wielu właścicieli, w szczególności w segmencie low-endowych telefonów. Cena urządzenia również nie powinna być wysoka, niestety dokłada data premiery oraz dostępność na świecie nie została podana.

Be Sociable, Share!