Niedawno Apple rozdało użytkownikom MobileMe darmowe aktualizacje desktopowego systemu Mac OS X za którego w normalnym przypadku przyszło by nam zapłacić niecałe 150zł. Tymczasem gigant z Cupertino nie poprzestaje na rozdawaniu darmowych aktualizacji ale również udostępnia darmowe GB na dane w chmurze iCloud.

Aby otrzymać darmowe miejsce wystarczy podobnie jak ma to miejsce w przypadku aktualizacji, posiadać opłacone konto w usłudze MobileMe która już jakiś czas temu została zawieszona na rzecz zastąpienia jej chmurą iCloud ze wszystkimi jej funkcjami. Standardowo każdy z użytkowników iCloud otrzymuje darmowe 5GB pamięci która za drobną opłatą można powiększyć o dodatkowe GB. Osobiście jako użytkownikowi iPhone’a oraz iPad’a już nie raz zdarzyło mi się przekroczyć ten limit więc darmowe 20GB pamięci jest z pewnością bardzo atrakcyjną opcją.

Dodatkowo każdy z użytkowników MobileMe z kontem rozszerzonym do minimum 40GB otrzyma nie 20 a aż 50 GB dodatkowej przestrzeni w iCloud. Apple zachęca w ten sposób do zaktualizowania swojego systemu oraz zaprzestania użytkowania przestarzałej usługi MobileMe na rzecz iCloud.  Takie podejście Apple’a do sprawy jest naprawdę godne podziwu, gdyby Google zachęcał użytkowników w podobny sposób do aktualizacji usług z pewnością średnia zaktualizowanych urządzeń z Androidem była by wyższa, nawet pomimo niedostępnych jeszcze aktualizacji dla wszystkich modeli smartfonów oraz tabletów z systemem od Google.

Via

 

Be Sociable, Share!