Pamiętacie niedawną zapowiedź nowego Meizu? Nie miała ona tak hucznej prezentacji jaka miała miejsce przy okazji przedstawienia najnowszego flagowca Samsunga okrzykniętego przez jego twórców najpotężniejszym smartfonem na rynku. Tymczasem okazuje się jednak że rzeczywistość okazała się dla Samsunga brutalniejsza niż się tego spodziewał. 

Dla czego spytałem na początku czy pamiętacie Meizu Quad-Core ? Serwis GSMArena przetestował zarówno nowego Meizu jak i Galaxy SIII i co ciekawe, okazało się że chińska (jak sądzi wielu) podróbka iPhone’a jest o wiele bardziej wydajna od „rewolucyjnego” Galaktycznego smartfonu Samsunga.

Aplikacja testująca wydajność zarówno układów CPU, GPU oraz przepustowości pamięci przedstawiła zaskakujący wynik 12140 punktów dla Meizu oraz 11878 punktów dla Galaxy SIII. Dla porównania HTC Desire S osiągnął wynik zaledwie 2815 punktów a starszy brat Galaxy SIII, model SII osiągnął dwukrotnie mniejszy wynik 6191 punktów.

Co ciekawe, zarówno Meizu MX Quad-core jak i Galaxy SIII wykorzystują identyczny, 4-rdzeniowy układ Exynos wsparty 1GB pamięci RAM. Jedyną różnicą która nie powinna wpłynąć na końcowy wynik jest rozdzielczość oraz wielkość wyświetlaczy urządzeń. Meizu posiada o wiele mniejszy wyświetlacz o rozdzielczości 960×640 pikseli podczas gdy ogromny, 4,7-calowy wyświetlacz Galaxy SIII obsługuje rozdzielczość 1280×720 pikseli. Prawdopodobnie winą za taki wynik obarczyć należy optymalizację Androida która najwyraźniej kuleje w nowym Galaxy SIII.

 Via 

Be Sociable, Share!