Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że iPad od dnia premiery swojej pierwszej wersji jest najpopularniejszym tabletem dostępnym na rynku. Zaskakuje jednak fakt, że urządzenia Apple’a generują ogromny procent całkowitego ruchu internetu przez tablety. 

Według wyników badań przeprowadzonych przez Chitika Insights wszystkie wersje iPada razem wzięte mogą generować ruch w internecie nawet do 95% ogólnego wykorzystania internetu przez wszelkiej maści tablety.

Bezkonkurencyjny, zajmujący pierwsze miejsce iPad jest odpowiedzialny za ruch w granicach 94,64%. Tuż za nim uplasował się poczciwy Samsung Galaxy Tab z wynikiem zaledwie 1,22%. Minimalną różnicę wykazał również Asus Transformer Prime który zajął 3 miejsce na podium z wynikiem 1,2%. Kolejne wyniki jak sami możecie zobaczyć na wykresie poniżej przypadły kolejno Motoroli Xoom, Black Berry Playbook, Kindle Fire oraz czytnikowi Barnes ^ Noble Nook.

Wyniki te udowadniają jak popularny stał się iPad w ostatnich latach. Nie ma się również czemu dziwić, iPad’y to świetne urządzenia do obsługi internetu, nie raz przeglądając strony internetowe z newsami, plotkami czy wszelkiego rodzaju portali społecznościowych z o wiele większą chęcią wykorzystywałem do tego iPada niż komputer stacjonarny.

Be Sociable, Share!