Jestem niemal pewny, że chociaż raz w życiu mieliście ochotę nagrać coś w zwolnionym tempie. Niestety sprzęt do nagrywania w Slow motion jest niejednokrotnie drogą oraz skomplikowaną zabawą. Z pomocą przychodzi nam jednak Bardzo ciekawa aplikacja dla urządzeń z iOS pozwalająca w bardzo łatwy oraz efektowny sposób zmienić nasz zwyczajny filmik w prawdziwie rasowy film slow motion. 

Zwykłe aplikacje do zmiany prędkości wyświetlanego filmu niejednokrotnie zmieniają nasze nagranie w coś na kształt pokazu slajdów, taki efekt nie jest ani przyjemny ani ładny. Maksymalna prędkość nagrywania iPhone’a to jedyne 30 klatek na sekundę, dla porównania dodam, że wszystkie filmy na youtube odtwarzane są z prędkością 24 klatek na sekundę, tak zwanych FPS’ów. Niestety taka ilość nie wystarczy do choćby 2-krotnego spowolnienia klipu, 60 FPS wystarczyło by jednak w zupełności. Z taką prędkością kręcić będzie najnowszy flagowiec Samsunga, Galaxy SIII. iPhone’y nie kręcą jednak „tak szybko”, na szczęście już  wydana została całkowicie darmowa aplikacja pozwalająca przechwytywać więcej klatek niż ma to miejsce w przypadku standardowej aplikacji.

Wyjaśnię od razu, że działanie aplikacji nie ma na celu odblokowania nieznanej czy ukrytej dotąd funkcji. Działanie programu sprowadza się do tak zwanego dublowania klatek dzięki czemu ich ilość zwiększy się bez straty na jakości dzięki czemu bezpośrednio z poziomu programu będziemy mogli w łatwy i przyjemny sposób zwolnić cały lub jedynie wybrany moment w nagranym filmie.

Aplikacje całkowicie za darmo możecie pobrać stąd. 

Via

 

 

Be Sociable, Share!