Najnowszy flagowiec koreańskiego producenta niósł za sobą wiele tajemnic, spekulacji oraz plotek. Wreszcie jednak mamy dla was całkowicie pewne informacje na temat Galaxy SIII prosto z Londyńskiej konferencji Samsunga. 

Wszyscy fani Samsunga już z pewnością od dawna zacierają rączki na wieść o nowej wersji Galaktycznego mocarza, z pewnością ucieszy ich również fakt potwierdzenia się wielu wcześniejszych plotek związanych z urządzeniem.

Wcześniejsze plotki mówiły, że SGSIII wykorzystywać będzie 4-rdzeniowy procesor Exynos taktowany zegarem 1,4GHz wsparty 1GB pamięci RAM. Jego systemem operacyjnym będzie Android 4.0 Ice Cream Sandwich niestety z nakładką Touch Wiz 5. Wspominano również o większym, 4,8-calowym ekranie Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone. Dokładnie taką specyfikację ujrzymy w najnowszym flagowcu Samsunga.

 

Dodatkowo do naszej dyspozycji oddany zostanie 8-megapikselowy aparat a nie tak jak sądzono wcześniej, 12-megapikselowy. Dodana została również 1,9-megapikselową kamerkę przednią. Aparat główny otrzyma możliwość kręcenia filmów w FullHD, co ciekawe jego możliwości względem poprzednika wzrosły, tym razem będziemy mogli przechwytywać Video w 60 a nie 30 klatkach na sekundę. To spora różnica.

Konstrukcja Samsunga Galaxy SIII nie przekroczy 133 gram wagi a jego grubość niezależnie od 2 dostępnych kolorów, jasnego oraz ciemnego, nie będzie się różniła i wyniesie zaledwie 8,6mm.

Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym że Samsung jako jeden z pierwszych tuż po HP wykorzysta technologię indukcji do bezprzewodowego ładowania urządzenia posiadającego baterię o pojemności 2100mAH. Galaxy SIII wykorzysta również slot na zapoczątkowane przez iPhone’a 4 karty microSIM oraz slot na karty microSD pozwalające rozbudować i tak sporą już wbudowaną pamięć 16,32 lub 64 GB. Galaxy SIII obsłuży również takie standardy jak NFC, DLNA, WiFI Direct czy Bluetooth 4.0.

Galaxy SIII dostępny będzie w 145 krajach a jego premiera w Europie przewidziana jest na 29 maja. Niestety na wersję obsługującą standard 4G trzeba będzie poczekać z niewiadomych przyczyn do lata. Cena modelu niestety również nie została podana. Z pewnością tanio nie będzie.

Via

 

Be Sociable, Share!