Tizen, wspólny projekt Samsunga oraz Intela mający na celu stworzenie kolejnego, otwartego, mobilnego systemu operacyjnego. Nie wiele mówiło się o projekcie aż do dzisiaj kiedy to system jest już prawie gotowy do wyjścia z fazy beta testów. 

Kolejny projekt mobilnego systemu, kolejny projekt wspierany przez Intela. W chwili obecnej pewne jest że system obsługuje sieci Wi-Fi oraz standardy HTML5 i W3C.

Przy okazji wydany został również SDK dla developerów całkowicie za darmo. Pytanie kto jest na tyle zwariowany aby zainteresować się tą nieznaną przez potencjalnych użytkowników platformą na poważnie.  Kolejny system Samsunga który moim zdaniem po raz kolejny nie odniesie sukcesu podobnie jak Bada która prawdopodobnie zostanie zastąpiona przez Titzen’a.

Sam system jak widać poniżej prezentuje się niespotykanie okropnie, jest po prostu brzydki! Ikony przypominają coś na kształt tego co mieliśmy szansę obserwować 15 lat temu w internecie. Pamiętacie jeszcze te beznadziejne gify które widząc obecnie wywołują u wielu śmiech i politowanie? Sam układ interfejsu jest znany ponieważ został ściągnięty prosto od Bady oraz z autorskiego systemu Samsunga dedykowanego dla słabszych telefonów z ekranem dotykowym. Wszystko to tworzy coś na kształt pierwszego Androida który dopiero po 6 latach istnienia doczekał się przyzwoitego wyglądu.

Wygląd to jednak nie wszystko, nie podejrzewam jednak aby Titzen namieszał chodź w niewielkim stopniu na rynku mobilnym.  A sam Intel powinien skupić się na tworzeniu i rozwijaniu jednego systemu niż kilku innych. Kombinowanie Intelu w celu „ewolucji” systemu MeeGo w coś takiego to moim zdaniem ogromny błąd.

Via

Be Sociable, Share!