Vertu, producent którego bez obaw możemy nazwać synonimem luksusowych słuchawek których producentem oraz właścicielem jest Nokia już niebawem może zostać sprzedany przez fińskiego giganta. 

O pozbyciu się przez Nokię marki Vertu mówiono od dawna. Spekulowano nawet na temat prowadzenia sprzedaży Vertu przez Goldman Seachs już w 2011 roku a zakupem samej firmy miał być zainteresowany jeden z funduszy EQT. Najnowsze doniesienia pochodzące prosto od Financial Times oraz agencji Reutersa mówią o rozmowach brytyjskiego funduszu  Permira który rzekomo zainteresowany jest zakupem luksusowej marki należącej obecnie do Nokii.

Cena samej firmy może sięgnąć nawet 265 milionów euro. Oficjalnie dzisiejsze informacje nie zostały skomentowane przez żadną ze stron, pytanie brzmi jednak dla czego Nokia ma zamiar pozbyć tak wyjątkowej firmy. Prawdopodobnie taki stan żeczy spowodowany jest koniecznością zdobycia jak największej ilości pieniędzy aby fiński producent mógł wyjść z obecnych kłopotów finansowych. Nie wykluczone jest również, że Nokia nie ma zamiaru dłużej inwestować w tworzenie telefonów których cena zaczyna się od kilkunastu tysięcy złotych. Mimo wszystko, jaki nie był by powód takiego zachowania jest ono bardzo podejrzane. To tak jakby Google sprzedało Androida w celu pozyskania środków na rozwój firmy oraz utrzymanie się na rynku.

Via

 

 

 

Be Sociable, Share!