Nieciekawa informacja dla wszystkich fanów mobilnych okienek, LG, koreański producent od zawsze związany z mobilnym systemem Windows Phone 7 postanowił zrezygnować z dalszego rozwoju swoich urządzeń korzystających z systemu Microsoftu. 

LG oficjalnie poinformowało, że całkowicie rezygnuje z systemu Microsoftu skupiając się wyłącznie na rozwijaniu Androida. Bardzo nieoczekiwana informacja wstrząsnęła  wszystkimi ludźmi związanymi z platformą Microsoftu oraz fanami urządzeń z logiem powiewającej flagi.

Dzisiejsza wiadomość oznacza więc, że na rynku Windows Phone’a z większych graczy pozostała jedynie Nokia przy niewielkim wsparci firm takich jak ZTE. HTC i Samsung już jakiś czas temu zrezygnowali z chęci tworzenia oraz rozwijania smartfonów opartych o system Microsoftu na rzecz Androida.

Według LG ilość sprzedanych Windows Phone’ów nie dorównuje skali całego rynku Androida. Moim zdaniem to idiotyczne stwierdzenie biorąc pod uwagę to, że system Google producenci instalują wszędzie, niebawem otwierając lodówkę, robiąc pranie czy smażąc tosty przywita nas zielony robocik. Uważam również że to głupie porzucać tak świetnie rozwijającą się  platformę jaką jest Windows Phone, coraz częściej słyszę głosy mówiące o tym, że Android się nudzi, telefony z iOS są zbyt drogie, Symbian jest już stary a reszta systemów jest po prostu nieciekawa i nie oferuje nic poza kreatywną nazwą oraz interfejsem zbliżonym do tego co znamy z Androida. Pozostaje więc system Microsoftu. Ciekawe czy LG oraz inni producenci rezygnujący z Windows Phone’a zrobili chociaż badanie rynku biorąc pod uwagę potrzeby klientów.

Via

Be Sociable, Share!