Jeden z założycieli firmy odpowiedzialnej za największe rewolucje na rynku komputerowo-mobilnym, Steve Wozniak, po raz kolejny udowadnia nam, że nie jest zagorzałym fanem firmy, którą pomógł stworzyć .

Już jakiś czas temu rynkiem mobilnym wstrząsnęła wiadomość mówiąca o nietypowym wyborze przez Steve’a modelu Galaxy Nexus zamiast nowego iPhone’a 4S uzasadnionego według Wozniaka, po prostu wyborem lepszego urządzenia. Steve nigdy nie był blisko związany z produktami Apple’a, nie zmienia to jednak faktu, że jest to tuż po Jobsie i Cook’u najbardziej rozpoznawalna postać związana z firmą posiadającą logo nadgryzionego jabłka.

Tymczasem Wozniak udzielając specjalnego wywiadu na temat mobilnego Windowsa stwierdził, że jest zszokowany całokształtem systemu, każdy wyświetlany ekran aplikacji jest dla niego ładniejszy od tego samego co widzimy na Androidzie czy iOS. Trudno się z tym nie zgodzić, aplikacje dla Windos Phone wyglądają naprawdę oryginalnie i wyjątkowo.

Steve wspomniał również, że nawigacja platformy Microsoftu jest jak kooperacja z przyjacielem niżeli zwykłym urządzeniem sprawiającym kłopoty podając za przykład Androida czy iOS który również miewa mniejsze lub większe kłopoty.

Ze słów tych wynika że Wozniak po raz kolejny zmienił zdanie a Galaxy Nexus z Androidem 4.0 nie przypadł mu do gustu po jego dłuższym użytkowaniu.

Via

Be Sociable, Share!