Już nie raz słyszeliśmy o telefonach przystosowanych specjalnie do korzystania z Facebooka, kilka modeli otrzymało również oficjalne wsparcie ze strony Facebooka pod postacią specjalnych, dedykowanych przycisków czy aplikacji. Nie były to jednak prawdziwe facebookophony a  jedynie smartfony z wbudowaną funkcją Facebooka. Dzisiejsze plotki mówią jednak o tworzonym właśnie Facebookophonie z prawdziwego zdarzenia. 

Zuckerberg już nie raz zaprzeczał plotkom oraz pytaniom na temat telefonu niebieskiego giganta społecznościowego. W Historii zdarzyło się nawet, że Mark oficjalnie przedstawiał stanowisko firmy stanowczo zaprzeczając planom stworzenia własnego smartfona. Tymczasem w sieci pojawiły się informacje na temat współpracy HTC z Facebookiem w celu stworzenia własnego modelu telefonu z Androidem.

Dzisiejsze źródło informacji, DigiTimes, już nie raz ujawniało plotki mające swoje odzwierciedlenie po czasie w przyszłości dzięki czemu nie mamy powodów aby na starcie dementować dzisiejszą informację. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasową współprace HTC z Facebookiem śmiem sądzić, że nowy „Facebookophone” będzie jedynie zwykłą słuchawką wyróżniającą się na tle innych dedykowanym przyciskiem, logiem oraz preinstalowaną aplikacją Facebooka co z pewnością nie nakłoni potencjalnych Facebookocholików do kupna. Możliwe jednak że HTC nas jeszcze zaskoczy lecz szczerze w to wątpię.

Sam nie wiem, co jeszcze prócz lepszej integracji z serwisem społecznościowym można umieścić w telefonie specjalnie dedykowanemu platformie. Jeśli macie jakieś pomysły oddaję komentarze do waszej dyspozycji.

Via

Be Sociable, Share!