Pierwszym telefonem od Google z pewnością była słuchawka HTC G1, na jaw wyszyły jednak grafiki koncepcyjne pierwszego telefonu giganta z Mountain View które zupełnie odbiegają od tego, co Google zaprezentowało nam ostatecznie w roku 2008 przy okazji premiery HTC Dream.

Informacje na temat pierwszego prototypowego telefonu Google z nieznaną w tamtych czasach pierwszą wersją systemu Android wyciekły przy okazji procesu Google’a przeciwko Oracle. Prawdopodobnie ujawniony właśnie model miał być pierwszym urządzeniem wykorzystującym zupełnie nowy mobilny system operacyjny.

Pierwsza słuchawka Google miała zostać wyposażona prawdopodobnie w procesor ARMv9 taktowany zegarem 200MHz wspartym 64MB RAM oraz ROM. Dodatkowo urządzenie miało wspierać standardy takie jak slot na karty miniSD, Bluetooth, obsługę sieci 3G, Wi-Fi czy moduł GPS. Multimedialnie telefon jak na tamte czasy prezentował się równie okazale. Aparat 2-megapiksele czy sprzętowe wspomaganie grafiki były czymś naprawdę niespotykanym w roku 2006. W prototypowych modelach nie uświadczymy również ekranu dotykowego, prawdopodobnie w roku 2006 nikt prócz Apple’a nie myślał poważnie nad wykorzystaniem tej technologii w codziennym życiu.

Wykorzystany system operacyjny był prawdopodobnie funkcjonalny oraz wyposażony w pierwsze prototypowe, podstawowe aplikacje takie jak Kontakty czy funkcję odbierania oraz wysyłania połączeń lub wiadomości SMS. Pierwsza słuchawka wykorzystująca innowacyjny system Google miała ukazać się już w 2007 roku, niestety jak pokazała nam historia, pierwsza słuchawka z Androidem zawitała na rynek dopiero w 2008 roku.

Co ciekawe, pierwsze prototypy diametralnie różniły się od tego co Google zaprezentowało nam ostatecznie. Osobiście sądzę że taka zmiana spowodowana jest premierą pierwszego iPhone’a który nieźle namieszał na rynku telefonów komórkowych.

Via

Be Sociable, Share!