Wiele osób pomimo niemającej jeszcze miejsca premiery nowej Nokii 808 Pure View zbiera pieniądze na słuchawkę, inni zaś jedynie czekają aż model pojawi się w sklepach. Dla wszystkich tych oraz dla grona ciekawskich Nokia przygotowała kolejne przykładowe zdjęcia wykonane 41-megapikselową 808-ką. 

Na starcie koniecznie warto wspomnieć że fiński producent postanowił zmniejszyć oryginalny rozmiar zdjęć do jedynie 5-megapikseli tłumacząc takie posunięcie chęcią ukazania w nowej technologii PureView wszystkiego tego co jest w niej tak naprawdę  imponujące oraz niezwykłe.

Ilość szczegółów powala podobnie jak ich dokładność oraz kolory które wyglądają naprawdę ładnie. Na ogromną pochwałę zasługuje również płytka głębia ostrości która w urządzeniach tego typu jest praktycznie niemożliwa do osiągnięcia konwencjonalnymi metodami.

W chwili obecnej możemy zapewnić, że nowa Nokia 808 Pure View będzie w najbliższych latach najlepiej robiącym zdjęcia smartfonem, podobnie jak królująca na tronie od dłuższego czasu starsza siostra Nokia N8. Rozwiązania Nokii 808 mogą okazać się bezkonkurencyjne więc warto już teraz zastanowić się nad zrezygnowaniem ze swojego małego, wszędobylskiego aparatu na rzecz nowej Nokii 808.

Via

Be Sociable, Share!