Coroczne targi WWDC niosą ze sobą wiele emocji, podobnie jest i w tym roku. Apple na dłuższą chwilę przed wydarzeniem ujawniło oficjalną datę konferencji Worldwide Developers Conference oraz udostępnił możliwość zakupu biletów.

Na starcie mam złą wiadomość dla wszystkich chętnych wzięcia udziału w konferencji, bilety kilka godzin po udostępnieniu oraz rozpowszechnieniu informacji na ich temat zostały wyprzedane przez ludzi z niemal 60 krajów świata.

Mimo to warto wiedzieć że tegoroczna impreza Apple’a odbędzie się już 11 czerwca w znanym z lat poprzednich Moscone West Center w San Francisco. Tegoroczna konferencja podobnie jak jej poprzednie edycje potrwa aż 4 dni. Głównymi tematami będą zapewne nowe urządzenia z systemem Mac OS X oraz sama, nowa odsłona systemu o podtytule Mountain Lion. Z pewnością nie zabraknie również informacji na temat nowej odsłony iOS oraz być może, prezentacji nowego iPhone’a na co tak bardzo bym nie liczył biorąc pod uwagę niedawną premierę nowego iPada oraz iPhone’a 4S. Developerzy otrzymają również pomoc ze strony ponad 1000 inżynierów Apple’a. Zaprezentowane zostaną również nowe aplikacje przeznaczone zarówno dla systemów mobilnych jak i tych bardziej „stacjonarnych” Apple’a.

Apple przyzna również nagrody dla najlepiej prezentujących się aplikacji. Przypomnę przy okazji, że w zeszłym roku jedna z polskich aplikacji (Anomaly – Warzone Earth) otrzymała prestiżową nagrodę Apple Design Awards

Via

Be Sociable, Share!