Premiera Androidowej wersji jednej z najpopularniejszych aplikacji na urządzenia mobilne przyniosła ze sobą wiele pozytywów oraz ogromną liczbę nowych użytkowników społeczności. Niestety nie wszystkie głosy zagorzałych fanów aplikacji są dla niej pochlebne. Niektórzy z nich postanowili nawet zrezygnować z udziału w zabawie. 

Jednym z fanów który postanowił wylogować się na stałe ze społeczności Instagram’u usuwając swoje konto tuż po premierze wersji aplikacji dla Androida jest Phil Schiller, wiceprezes od spraw marketingu Apple’a. Phil uważa, że serwis stracił naprawdę wiele, stracił jak sam twierdzi „to coś” które czyniło społeczność oraz aplikację Instagram wyjątkowym i unikalnym. 

Koniecznie należy wspomnieć również o aplikacji Instagamu która według Philla jest nadal jednym z najlepszych programów do szybkiej i przyjemnej obróbki oraz tworzenia zdjęć jakie trafiły na urządzenia z iOS. Niestety Schiller uważa że pojawienie się ogromnej liczby nowych użytkowników Androida zniszczyła w Instagramie to co czyniło ją wyjątkową a napływ nowych użytkowników wpłynie jedynie niekorzystnie na rozwój platformy.

Opinie Schillera podziela również szerokie grono starszych użytkowników którzy jak sami twierdzą w pełni zgadzają się ze zdaniem Phila, pojawienie się Instagramu w Google Play nie wpłynęło dobrze na społeczność skupioną wokół aplikacji która jak przypomnę, jest główną siłą programu przyciągającą do niej taką liczbę „Instagramowiczów”.

Jako wieloletni użytkownik iPhone’a oraz Instagramu nie podzielam tego zdania, uważam to zachowanie za bardzo snobistyczne oraz samolubne kierowane bardzo Hipsterskimi poglądami. Skoro wszyscy mogą mieć aplikację to ja z niej nie skorzystam bo jest popularna? Trudno jest mi wytłumaczyć tak dziwne i naprawdę ogromne w swojej skali zachowanie.

Via

Be Sociable, Share!