Dzisiaj już nikogo nie dziwi grafika 3D w telefonach czy porty produkcji które zaledwie kilka lat temu miały swoją premierę na rynku gier komputerowych. Grafika w grach takich jak Infinity Blade czy Modern Combat 3 już dawno przerosła to co mieliśmy okazję podziwiać kilka lat temu na ekranach naszych monitorów. 

Smartfony coraz bardziej wypierają przenośne konsole obecnej generacji nie dając im szans na rynku. Doskonałym przykładem jest nowe Play Station Vita które nie sprzedaje się tak jak chcieli by tego sami twórcy. Obecne urządzenia mobilne nie mają jednak szans z produkcjami przeznaczonymi na komputery oraz konsole obecnej generacji.  Nvidia twierdzi jednak, że już niebawem może się to zmienić.

Największy producent kart oraz układów graficznych dla komputerów przygotował specjalny wykres rozwoju wydajności podsystemów graficznych porównując ze sobą konsole, komputery oraz urządzenia mobilne. Pomimo wciąż rozwijającej się wydajności komputerów osobistych wykres konsol od dawna nie wzrosły za sprawą swoich ograniczeń płynących ze znajdujących się wewnątrz konsoli podzespołów ograniczających ich możliwość obliczeniowe przez co zdaniem Nvidii rynek mobilny ma szanse dorównać Xboksowi 360 już w 2013 roku podczas gdy zaledwie rok później bo w 2014 to co ujrzymy na ekranach naszych wyświetlaczy w telefonach przerośnie dotychczasowe konsole.

Warto również podkreślić że Nvidia wzięła pod uwagę jedynie Xboksa oraz Xbox’a 360 porównując ze sobą stan najlepszych gier dostępnych dzisiaj na rynku. Urządzenia mobilne porównano zaś do rozwoju wydajności iPadów od Apple

Dzięki tym informacjom udostępnionym producentom gier możliwe jest, że już niebawem na rynku ujrzymy pełnoprawne hity przygotowane przez wielkie firmy specjalnie dla smartfonów oraz tabletów a nie tak jak ma to miejsce dzisiaj, tytuły dorywcze  jedynie uzupełniające fabułę gry głównej. Pytanie tylko czy ma to jakikolwiek sens, osobiście na telefonie oraz tablecie gram w gry które pozwolą mi na więcej niż 5 minut oderwać się od rzeczywistości w pociągu, przerwie w szkole czy kolejce w sklepie.

Via

Be Sociable, Share!