Kilka tygodni temu Mozilla zaprezentowała pierwsze informacje na temat swojego własnego systemu skupiającego się głównie na funkcjonalnościach internetowych. Dziś już wiemy kto oraz kiedy stworzy pierwszy smartfon z systemem Boot To Gecko.

Boot To Gecko który dorobił się już własnego pseudonimu B2G to system skupiający się głównie na funkcjonalnościach internetowych. Mozilla potwierdziła również całkowitą otwartość systemu dla projektantów oraz producentów aplikacji które po raz pierwszy w systemach mobilnych będą mogły zostać napisane w HTML’u 5. System ma stać się konkurencją w dużej mierze dla Androida.

Pierwsza firma która postanowiła wesprzeć Mozille w swojej walce jest Brazylijska Telefonica która podczas tegorocznych targów w Barcelonie ogłosiła chęć współpracy nad rozwijaniem platformy.

Pierwsze urządzenie wykorzystujące system B2G również wypłynie z Brazylii. Dla jednego z hiszpańskich gigantów sygnowanego w Brazylii marką Vivo jest to obecnie największy rynek zbytu. Tanie smartfony z systemem Mozilli mogą sprzedać  się naprawdę dobrze właśnie w tamtym rejonie, biorąc pod uwagę tamtejszy, niewielki rynek „inteligentnych telefonów” są na to duże szanse. Cena urządzeń z B2G ma nie odbiegać od cen zwykłych telefonów.

Niestety, nieznany jest jeszcze producent odpowiedzialny za pierwsze urządzenia które powinno pojawić się na rynku dopiero w 2013 roku

Via

Be Sociable, Share!