Informowaliśmy was dzisiaj o specyfikacji technicznej nowego flagowca Samsunga ujawnionej przez Wietnamski blog technologiczny Tinhte. Dowiedzieliśmy się dzięki niej między innymi o zastosowanym w Galaxy SIII aparacie, informacje te były jednak nie pełne i brakowało w nich istotnych informacji na temat sensora czy soczewek nowego aparatu. Tinhte przygotował dla nas jednak jeszcze jedną sporą informację dotyczącą wyłącznie aparatu w nowym flagowcu Koreańskiego producenta.

8-megapikselowy aparat w nowym Galaxy SIII krył przed nami sporo tajemnic które w tym momencie dzięki danym EXIF zostały przed nami odkryte. Dowiedzieliśmy się z nich między innymi o przesłonie niemal identycznej do tej w modelu starszego brata która wynosi F/2.6 i ogniskowej od 3.97mm do 3,7mm. Oznacza to że kąt widzenia nowego Galaktycznego modelu jest szerszy niż jego poprzednika który zaczynał się dopiero od 28 do 26mm. Sam sensor obrazu w nowym Galaxy S  również zmienił swoje parametry, jest on teraz większy o zaledwie 0,7%.

Niestety ogólna jakość zdjęcia wypada naprawdę mizernie, fotografią brakuje kolorów, szczegółów oraz ostrości. Zdjęcia wykonane w pomieszczeniu można porównać równie dobrze do tego co oferowały nam telefony dobre kilka lat temu. Obecny iPhone 4S czy leciwa już Nokia N8 zjadają nowego flagowca Samsunga na śniadanie. Z resztą, oceńcie sami!

Na obronę nowego Samsunga Galaxy SIII świadczy fakt, iż telefon nie miał jeszcze nawet swojej oficjalnej prezentacji co oznacza że w kwestii jakości mogło się do tej pory jeszcze naprawdę wiele zmienić. 

Ciekawe? Podziel się!