Telefony z systemem Android często cierpią na tak zwany kompleks iPhone’a od którego na nasze szczęście coraz więcej firm zaczyna się odcinać. ZTE postanowiło jednak jeszcze bardziej zbliżyć się do dizajnu urządzeń z Cupertino czerpiąc z niego wszystkie najlepsze cechy tworząc tym samym przepiękną słuchawkę z Androidem Ice Cream Sandwitch na pokładzie.

ZTE Acqua to urządzenie które tak niemożliwie przypomina iPhone’a 4, że gdyby wyciąć odpowiednio niektóre elementy trudno było by poznać czy jest to telefon Apple czy może całkowicie coś innego. Wszystko to pomimo naprawdę ogromnej inspiracji słuchawką z Cupertino wypada niezwykle dobrze dla ZTE, telefon wydaje się być wykonany z najwyższych jakościowo materiałów oraz sprawia wrażenie naprawdę stylowej słuchawki.

Acqua poza wyglądem iPhone’a wyposażony został w spory, 4-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480×800 pikseli wykonany w technologii TFT. Łączność WiFi, Bluetooth, HSDPA oraz HSUPA, Do naszej dyspozycji oddany zostanie również 5-megapikselowy aparat posiadającym funkcję nagrywania video w rozdzielczości HD.  W telefonie nie zabrakło również odbiornika GPS. Całość napędzi procesor o taktowaniu 1GHz wsparty 512 MB pamięci RAM. Niską, bo jedynie 4GB pamięć wewnętrzna telefonu  rekompensuje fakt umieszczenia w urządzeniu slotu na dodatkową kartę MicroSD.

Całość wydaje się więc być niezwykłą „podróbką” iPhone’a która może przysporzyć ZTE wielu wrogów ale również klientów. Osobiście przyznam że telefon pomimo wyraźnej inspiracji niezwykle mi się podoba. A wam?

Be Sociable, Share!