Telefon z procesorem Intela, to brzmi dumnie. Prawdopodobnie nie tylko nazwa wykorzystanego procesora wzbudzi wielkie emocje ale również jego osiągi które przyszło nam niedawno podziwiać, były one wtedy naprawdę zaskakująco pozytywne. 

O telefonie wykorzystującym nowej generacji procesor Intel Atom znów zrobiło się głośno za sprawą Paula Otellini, obecnego CEO Intela który ujawnił właśnie informacje, że pierwszy Smartfon wykorzystujący „Atoma” trafi na rynek już w tym tygodniu. Pomimo pewnych słów samego CEO firmy odpowiedzialnej za procesor warto nanieść na nią poprawkę, urządzenie o którym mowa w dzisiejszym newsie nie będzie tak naprawdę pierwszą słuchawką wykorzystującą procesor produkcji Intela. Już od jakiegoś czasu na rynku dostępny jest model Lenovo K800 korzystający z Androida opartego na architekturze procesora Atom Z2460 o taktowaniu 1,66GHz. Niestety puki co dostępny jedynie na rynku Chińskim.

Specyfikacja urządzenia obejmie procesor Intel Atom Z2460 identycznego do tego znanego z Lenovo K800, 4,03-calowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli, aparat 8-megapikseli, łączność HSPA+ oraz 16GB pamięci wbudowanej. Wszystko to pod kontrolą Androida 2.3 z pewną aktualizacją do najnowszej odsłony Lodowej Kanapki.

Premiera pozostałych urządzeń wykorzystujących procesory Intela dostępne będą na rynku nie prędzej niż pod koniec lata. Nie wydaje się jednak aby procesory Intela miały zrewolucjonizować rynek smartfonów więc nie jest to aż tak zła informacja. Cena samych urządzeń nie jest znana lecz sądząc po specyfikacji tanio nie będzie.

Via

 

Be Sociable, Share!