RIM, firma słynąca z prawdziwie rasowych telefonów biznesowych dopiero niedawno zawitała do Polski ze swoim modelem Curvet. Tymczasem Research In Motion zaprezentowała właśnie specjalny, tańszy model tej niezwykle popularnej słuchawki.

Niestety, na starcie dużą część chętnych do zmiany telefonu muszę poinformować, że telefon początkowo dostępny będzie jedynie dla Indii, nie ujawniono również planów wprowadzenia urządzenia w innych częściach świata. Możliwe że urządzenie dostępne będzie w innych, mniej zamożnych krajach. Polska niestety lub może jednak stety  prawdopodobnie się nie załapie.

Samo urządzenie prócz marki oraz pełnoprawnej klawiatury QWERTY specyficznej dla większości produktów RIM nie wyróżnia się jakoś specjalnie. Finalny produkt wyposażony zostanie w wyświetlacz 2.44-cala, aparat 2-megapiksele, Wi-Fi, Radio FM, Bluetooth, slot na karty pamięci microSD czy 512MB pamięci RAM. Co bardzo dziwne telefon nie obsłuży nawet sieci 3G, użytkownikom do wykorzystania zostanie oddana jedynie łączność GSM i EDGE.

Po specyfikacji wydaje się więc że telefon nie jest wart niczyjej uwagi w obecnym świecie smartfonów i tabletów. Biorąc jednak pod uwagę miejsce docelowe sprzedaży słuchawek wydaje się to być odpowiednim rozwiązaniem którego koszt kupna nie przekroczy 160Euro 

Be Sociable, Share!