Android Ice Cream Sandwich zaczyna się rozpędzać, kilka miesięcy po jego oficjalnej premierze pierwsze modele słuchawek od Sony otrzymały aktualizację do najnowszej odsłony zielonego robocika. 

Sony (dawniej Sony Ericsson) dotrzymuje obiecanego nam słowa i wypuszcza aktualizacje systemu do Lodowej Kanapki dla smartfonów serii xperia wyprodukowanych w roku 2011. Na dzień dzisiejszy aktualizację otrzymały jedynie modele Xperia Arc S, Xperia Neo V oraz Xperia Ray. Niestety w chwili obecnej update dostępny jest wyłącznie dla wybranych krajów Europy  takich jak Szwecja, Finlandia, Dania, Islandia i Norwegia. Pozostałe kraje w tym Polska otrzymają możliwość aktualizacji z lekkim, około 5 tygodniowym poślizgiem.

Jeśli jesteście użytkownikami jednego z 3 modeli urządzeń już teraz możecie sprawdzić dostępność aktualizacji dla wybranych modelów na oficjalnym forum Sony pod tym linkiem.  Na liście dostępnej na stronie znajdziecie modele z tak zwanym numerem SI określającym miejsce sprzedaży urządzenia oraz datę jego produkcji. Jeśli numer twojego urządzenia który znajdziecie pod baterią będzie zgodny z modelami na stronie aktualizacja dla twojego urządzenia będzie dostępna.

Na zdjęciu zaznaczono miejsce którego powinniście szukać w celu uzyskania informacji na temat waszego numeru SI

W przypadku pozostałych modeli urządzeń serii Xperia  wyprodukowanych w 2011 roku aktualizacja do Lodowej Kanapki rozpocznie się pod koniec maja bądź początku czerwca.

Via

Ciekawe? Podziel się!