Tim Cook, obecny CEO Apple odwiedził niedawno kwaterę główną siedziby Valve, firmy odpowiedzialnej za takie hity jak Left4Dead czy Half Life oraz największą platformę dystrybucji gier elektronicznych na świecie. 

Informacje o wizycie Tim’a Cook’a w siedzibie Valve pochodzą ze sprawdzonego źródła jakim jest AppleInsider. Cel wizyty jest niestety nieznany. Podejrzewa się, że dyrektor generalny Apple odwiedził producenta gier w celach finansowo-biznesowych. Odwiedziny mogą mieć związek z nowym projektem Apple takim jak konsola do gier nowej generacji o której już jakiś czas temu głośno było w sieci.

Na temat konsoli do gier od Stem’a również głośno było jakiś czas temu, nazwano ją wtedy platformą Steambox. Plotki te zostały jednak zdementowane przez Gabe’a Newella, obecnego szefa Valve. Nie przeszkodziło to jednak firmie w opublikowaniu oferty pracy dla przyszłych inżynierów elektroniki którzy mieli by wziąć udział w stworzeniu nowego poziomu „growego doświadczenia”

Valve ewidentnie coś knuje, nie wykluczone jest również że Apple moczy w tym swój listek. 

Wizyta może mieć również związek z wydaną prawie 2 lata temu wersją aplikacji Steam dla komputerów Mac czy choćby wydaniem niedawnej mobilnej aplikacji Steam’a dla urządzeń z iOS

W chwili obecnej nic nie jest tak do końca wiadome, pewne jest jednak że owocna współpraca obu firm przyniosła by wiele korzyści nie tylko dla producentów ale również dla nas użytkowników. 

Via

Be Sociable, Share!