Chiński rynek jest dla HTC jednym z głównych rynków zbytu ich urządzeń. Nic więc dziwnego że Tajwański producent przygotował trzy specjalne modele urządzeń dla mas wyłącznie dla Chińskich użytkowników. Przy nazywaniu urządzeń HTC uwzględnił nawet historię tego pięknego kraju nazywając 3 nowe modele Smokami.  

Trio urządzeń to tak naprawdę jeden model przeznaczony dla 3 różnych operatorów. Jedyną różnicą jest fakt umieszczenia w jednym z nich slotu na dodatkową kartę SIM która według jednego z operatorów, ma przyciągnąć szersze grono użytkowników. Jak zapewne wielu z was wie, w Chinach sporą rolę odgrywają smartfony z miejscem na 2 numery.

Słuchawki z serii Smoka (Dragon) wyposażone zostaną w 4-calowy wyświetlacz WVGA, procesor taktowany zegarem 1GHz wsparty 512MB pamięci RAM, system audio od Beats. Wszystko to kontrolowane za pomocą najnowszej odsłonie Andoida Ice Cream Sandwitch z nakładką Sense 4.

Wszystkie trzy modele dostępne będą pod koniec kwietnia a ich cena za wyjątkiem modelu wyposażonego w miejsce na 2 karty wynosić będzie 1999 junów (około 320 dolarów). Cena modelu ze slotem na 2 SIM pozostaje tajemnicą, możliwe jest jednak że w celu przyciągnięcia większej ilość klientów producent wraz z operatorem zdecydują się nie zwiększać ceny modelu.

Via

Be Sociable, Share!