Polscy twórcy oprogramowania dla Androida od dłuższego czasu starali się o możliwość umieszczania swoich płatnych wersji aplikacji w sklepie Google’a. Starania te nie poszły na marne i ponad rok po rozpoczęciu ofensywy Google udostępnił możliwość zarabiania na aplikacjach udostępnianych w Google Play przez naszych rodaków. 

Jak wszyscy wiedzą Polska to naprawdę sprytny naród i tak czy siak Polskim firmom udawało się umieszczać aplikacje w sklepie często drogą podstawiania zagranicznego przedstawiciela. Od niedawna jednak deweloperzy z Polski mogą umieszczać swoje dzieła bez większych problemów za pomocą witryny Android Developer Console w Google Play. Koszt założenia konta to jedyne 25 dolarów które powinno spłacić się w przeciągu kilku godzin.

Zarobek aplikacji można wypłacać za pośrednictwem usługi Google Checkout również w polskiej walucie co o wiele bardziej przyśpiesza proces inwestowania zarobionej kwoty.

Nowa odsłona Android Marketu wprowadza również możliwość sprzedaży książek oraz muzyki, niestety polscy twórcy tego typu multimediów będą musieli jeszcze troszkę poczekać. Zapewne jest to jedynie kwestia czasu lecz mimo to dziwi fakt takiego podejścia do sprawy.

Na korzyść twórców aplikacji wypada również brak rygorystycznego sprawdzania aplikacji przez Google umieszczanych w markecie dzięki czemu aplikacje zawsze dopuszczone zostaną do dystrybucji za pomocą Google Play. Niestety działa to z ogromną niekorzyścią dla użytkowników którzy często aby znaleźć aplikację wartą swej ceny muszą przekopać się przez stertę bezużytecznych, jedynie zajmujących miejsce na telefonie aplikacji.

Via

Be Sociable, Share!