Nowa linia tabletów od Toshiby ma zamiar namieszać niebawem na rynku. Toshiba znana jest głównie z produkcji komputerów a jej tablety często ze specyfikacją zbliżoną do tego z czym mieliśmy do czynienia kilka lat temu nie podbiła ani serc ani portfeli użytkowników na całym świecie. Seria tabletów Excite ma zamiar zmienić ten stan rzeczy.

Wysoka cena połączona z lustrzaną specyfikacją oferowaną przez konkurencje nie przysporzyła Toshibie fanów. Japoński gigant zrozumiał jednak swój błąd i zaprezentował właśnie nową serię z 3 bardzo interesującymi modelami tabletów.

Nieznana do tej pory linia modeli Excite to tak naprawdę 3 identyczne urządzenia pod względem specyfikacji różniące się jedynie wielkością oraz rozdzielczością wyświetlaczy które dostępne będą w 3 wariantach: 7,7 ; 10 i  13-calowm. Pozostała specyfikacja urządzeń opartych na cztero-rdzeniowym układzie Tegra 3 od Nvidii wspartego 1GB pamięci RAM prócz standardowych funkcji takich jak WiFi obsługujące standard B/G/N czy Bluetooth znajdziemy również 5-megapikselowy aparat oraz przeznaczoną do video rozmów przednią kamerkę o rozdzielczości 2-megapikseli.

Excite tuż po wypakowaniu z pudełka uruchomione zostaną na najnowszy, fabrycznie zainstalowanym Androidzie Ice Cream Sandwich dzięki czemu nie będziemy musieli męczyć się na własną rękę z aktualizacją urządzenia.

Warianty urządzeń różnić się będą również ze względu na pojemność która dostępna będzie w 3 wersjach, 16, 32 oraz 64G gigabajtowych. Bateria urządzeń pozwoli na pracę od 10 do nawet 13 godzin pracy.

Pozytywną cechą jest również cena, za najtańszą, 7,7-calową opcję zapłacimy niecałe 1500zł. Dla porównania najdroższy wariant to cena oscylująca w granicach 2400zł. Są to ceny które z pewnością skłonią potencjalnych użytkowników do zakupu. Niecałe 1500zł za urządzenie z Tegrą 3 która nie robi niestety już takiego wrażenia jak jeszcze kilka miesięcy temu to jednak nie wielka cena za tej klasy urządzenie.

Via

Be Sociable, Share!