Szum medialny wokół Apple robi ostatnio nie nowe urządzenie z pod znaku nadgryzionego jabłka a najnowsza odsłona mobilnego systemu operacyjnego iOS jeszcze lepiej zintegruje się z naszym kontem iCloud oraz aplikacją iTunes która w 11 odsłonie przyniesie wiele zmian.

Opublikowany niedawno artykuł na popularnym zagranicznym portalu internetowym 9to5mac wzbudził spore zainteresowanie w mediach. Serwis twierdzi, że nowe szczegóły dotyczące nowej odsłony iTunes z numerkiem 11 została właśnie udostępniona wewnętrznie. 9to5Mac twierdzi również że zmiany względem poprzedniej wersji iTunes są spore i dotyczą one głównie wsparcia dla systemu iOS 6 który oficjalnie nie został jeszcze zapowiedziany.

Nowa odsłona iTunes wnosi również spore zmiany oraz rozszerzenia względem usługi iCLoud. iTunes 11 będzie aplikacją o wiele silniej integrującą się z usługą iCloud na co dowodem stał się dedykowany panel ustawień chmury Apple’a który został umiejscowiony w centralnym, zawsze dostępnym oraz widocznym miejscu tak aby użytkownik mógł kontrolować funkcje iChmury. Funkcje te to między innymi iTunes Match czy kopia zapasowa urządzeń z iOS tworzona bezpośrednio na komputerze oraz przechowywana w wirtualnym dysku iCloud.

Strategia nowego CEO Apple, Tima Cooka związana z iCloud ma stać się długoterminowym rozwiązaniem rozwijanym oraz wykorzystywanym przez co najmniej 10 najbliższych lat. Cook w pytaniu  zadanym na tegorocznej konferencji Goldman Sachs Technology odpowiedział że iCloud nie jest czymś na rok lub dwa – jest strategią na najbliższą dekadę lub jeszcze dłużej.

Via

 

Be Sociable, Share!