Mocno promowaną oraz coraz częściej implementowaną funkcją w telefonach Nokii jest funckja NFC której do tej pory brakowało w słuchawkach Fińskiego producenta z systemem Windows Phone na pokładzie. Wydawało się że dopiero zbliżająca się wielkimi krokami premiera Windows Phone 8 zmieni ten stan rzeczy, na naszą korzyść tak się jednak nie stało i już dzisiaj możemy wam zaprezentować Nokie 610 z obsługą standardu Near Field Communication.

NFC w telefonach Nokii to nie tylko możliwość szybkiego bezprzewodowego łączenia się pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami takimi jak inne telefony czy choćby bezprzewodowe zestawy słuchawkowe lub głośniki ale również płatności zbliżeniowe dzięki czemu  do zrobienia zakupów w sklepie na rogu czy supermarkecie potrzebny nam będzie jedynie telefon komórkowy. Pierwszym tego typu urządzeniem wykorzystującym system Windows Phone będzie Nokia 610 posiadająca certyfikat MasterCard PayPass.

Telefon poza NFC wyposażona zostanie w 3,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, aparat 5-megapikseli z autofokusem, procesor Snapdragon S1 taktowany zegarem 800MHz wsparty jedynie 256MB pamięci RAM. Miejsce na dane to niewielka przestrzeń zaledwie 8GB. Dodatkowo standardy takie jak WiFi, GPS czy Bluetooth.

Telefon na starcie dostępny będzie niestety jedynie w ofercie sieci Orange. Cena urządzenia nie została niestety jeszcze opublikowana. Możliwe jest, że za Nokie 610 przyjdzie nam zapłacić symboliczną złotówkę w najtańszych abonamentach Orange ze względu na low-endowy wymiar specyfikacji urządzenia.

Via

Be Sociable, Share!