Pakiet Microsoft Office to naprawdę potężne narzędzie często bardzo potrzebne nie tylko w domu ale również pracy. Microsoft rozumie coraz większą mobilność użytkowników i nie pozostawia systemów konkurencji bez odpowiedniej aplikacji umożliwiającej uruchamianie plików pakietu Office  do której listy obsługi dołącza właśnie Symbian.

W internecie istnieje sporo odpowiedników firm trzecich dla systemu Symbian umożliwiających uruchomienie plików pakietu Office. Często jednak aplikacje te nie są tym czego byśmy oczekiwali, z pomocą przychodzi jednak sam Microsoft który udostępnił właśnie dedykowaną aplikację Office’a dla telefonów z Symbianem ^3 (Nokia Belle). Na liście obsługiwanych przez aplikację telefonów znalazły się modele takie jak Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro i Nokia C6-01 .

Mobilny pakiet Office’a dla Symbiana obejmuje programy Word, Exel oraz PowerPoint. Zabrakło niestety reszty części pakietu, mimo to dla zwykłego użytkownika z pewnością jest to lista obejmująca wszystkie używane przez niego programy.

Jak zapewne już zauważyliście, Nokia N8 wraz z Nokią E6 nie są wymienione na liście obsługiwanych słuchawek. Nie ma się jednak czym martwić, użytkownicy wspomnianych smartfonów otrzymają swoje wersje programu już niebawem. Problemem dla którego aplikacja nie zostanie udostępniona w tym samym czasie dla wszystkich modeli jest problem kompatybilności konfiguracji urządzeń.

Office Mobile  udostępniony zostanie do pobrania w Sklepie Nokia w ciągu kilku najbliższych tygodni. Niestety Microsoft i Nokia nie wspominają o konkretnej lub chodźmy przybliżonej cenie którą przyjdzie nam zapłacić za pakiet. Możliwe jest również że dzięki współpracy Fińskiego producenta z Microsoftem pakiet zostanie udostępniony zupełnie za darmo.

Be Sociable, Share!