Jedna z najpopularniejszych mobilnych aplikacji na świecie dosłownie przed paroma minutami została sprzedana za miliard dolarów. To naprawdę nieoczekiwana informacja która zszokowała chyba wszystkich.

Mark Zuckerberg, twórca oraz jeden z właścicieli Facebook’a poinformował właśnie na swoim Facebookowym profilu że dosłownie przed minutą zakupił firmę odpowiedzialną za jedną z najpopularniejszych aplikacji mobilnych jakie kiedykolwiek powstały za okrągłą sumę miliarda dolarów.

Facebook nigdy wcześniej nie inwestował w tego typu projekty, od dawna jednak krążą plotki jakoby Facebook pracował nad aplikacją pozwalającą w łatwy sposób edytować zdjęcia po umieszczeniu ich na portalu. Zuckerberg twierdzi jednak, że Instagram nie stanie się integralną częścią Facebooka i pozostanie nadal niezależną aplikacją która w dalszym ciągu będzie rozwijana.

Facebook pozbył się w pewien sposób również swojego konkurenta ponieważ wbrew pozorom głównym zadaniem Instagramu   było stworzenie mobilnej społeczności a nie tak jak do tej pory myśli co najmniej połowa użytkowników aplikacji z możliwością tworzenia oraz edytowania fotografii.

Pewny jest jednak fakt, że aplikacja w niedalekiej przyszłości z pewnością zostanie ulepszona w stronę lepszej „komunikacji” z facebookowymi użytkownikami.

Be Sociable, Share!