Znana na całym świecie głównie z produkcji komputerów firma Lenowo wkracza na rynek tabletów ze swoim nowym, 9,7-calowym urządzeniem o którym mówiło się przy okazji niedawnych wycieków pochodzących prosto z Federalnej Komisji Łączności

Tablet  Lenovo IdeaTab S2109 po wielu spekulacjach oraz domysłach został oficjalnie zaprezentowany. Wyposażony we wspomniany wyżej 9,7-calowy wyświetlacz o proporcjach 4:3 oraz rozdzielczości  1024 na 768 pikseli zapożyczył swoje parametry od iPad’a.

Jednostka odpowiedzialna za napędzanie IdeaTab’a S2109 to procesor Texas Instruments OMAP wsparty 1GB pamięci RAM. Niestety nie podano dokładnej częstotliwości taktowania procesora czy ilości posiadanych rdzeni.Do naszej dyspozycji oddana zostanie również 1,3-megapikselowa kamera, slot na karty pamięci, Micro HDMI czy odbiornik radia FM który coraz rzadziej spotykany jest w urządzeniach tej klasy. Wszystko zapakowane w elegancką obudowę typu unibody o grubości zaledwie 8,9mm. Mocną stroną tabletu są również jego cztery głośniki SRS Trumedia które wydadzą z siebie idealny dźwięk.

Wszystko to kontrolowane najnowszą odsłona Androida Ice Cream Sandwitch. Według producenta tablet pozwoli na pracę do 10 godzin na jednym ładowaniu. Niestety Lenovo nie podało ceny urządzenia oraz zbliżonej daty premiery.

Via

Be Sociable, Share!