Bardzo obiecująca współpraca HTC z Beats Audio niebawem zmieni się na niekorzyść przyszłych użytkowników nowych urządzeń Tajwańskiego producenta. Zła wiadomość wzbudziła wiele kontrowersyjnych opinii a sama decyzja HTC jest również dla wielu niezrozumiałym posunięciem.

Na szczęście mowa jedynie o słuchawkach sygnowanych nazwiskiem Andre Romelle Young znanego szerzej jako Dr.Dre które w przyszłości pomimo wykupienia przez HTC 51% udziałów w firmie Beats Audio przestaną być dodawane wraz z nowymi smartfonami Tajwańskiego producenta.

Pierwsze Smartfony wykorzystujące technologię Beats zadebiutowały na rynku już jakiś czas temu, jedną z ich mocnych stron od razu stało się czerwone logo z literką „b” z tyłu obudowy. Decyzja o braku dodawania słuchawek tyczy się jednak samego akcesoria a nie technologi zawartej w telefonie która nadal wykorzystywana będzie przez HTC. Jednemu z dziennikarzy CNET udało się poraozmawiać na ten temat z Martinem Fitcherem, obecnym szefem HTC który jak sam twierdzi słuchawki są jedynie dodatkiem który nie przyciąga klientów do zakupu telefonu. Martin twierdzi również że jeśli ktoś zechce posiadać słuchawki Beats do swojego telefonu po prostu będzie musiał je sobie kupić oddzielnie.

Prawdopodobnym powodem takiej a nie innej decyzji jest próba zmniejszenia wydatków firmy oraz zwiększenia jej oszczędności. Jak pokazują niedawne wyniki finansowe firmy, obroty HTC spadła o 35% względem poprzedniego roku a zyski zmalały niemal 7-krotnie.

Fitcher zaznaczył również, że obecna sytuacja oraz rezygnacja z dodatkowych par słuchawek renomowanej firmy może być jedynie chwilową przerwą i nie oznacza całkowitej rezygnacji z pomysłu. 

Via

 

Be Sociable, Share!