Pomimo niewielkiej popularności Androida Ice Cream Sandwitch coraz więcej producentów postanawia dostosować swoje aplikacje pod kontem spójności graficznej z systemem. To naprawdę świetny krok w stronę ujednolicenia Androida na czym bardzo zależy gigantowi z Mountain View. Z podobnego założenia wyszedł pewien internauta który postanowił zaprezentować światu swoją koncepcję Lodowo-Kanapkowego Facebooka.

Mobilna aplikacja Facebooka podobnie jak przeglądarkowy oryginał nie zachwycają swoim wyglądem. Alternatywna wersja najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego udostępniona na stronie DeviantART i Imgru mocno zamieszała wśród użytkowników. Nie znajdziecie chyba osoby której bardziej podobał by się oryginał od zaprezentowanej, bardzo minimalistycznej wersji która jak sami zapewne już zauważyliście, idealnie wpasowuje się w grafikę systemu Android Ice Cream Sandwitch.

Wszystkie elementy znane z dotychczasowej wersji wraz z nie do końca lubianą przez wszystkich funkcją Time Line zostały uwzględnione. Interfejs jest naprawdę przyjemny i przypomina bardziej to co możemy już dzisiaj obejrzeć przy okazji logowania się na konkurencyjne dla Facebooka portale Diaspora czy Google+.

Przyznam szczerze że osobiście takie rozwiązania powolnym krokiem skłaniają mnie do bacznego obserwowania Android którego od samego początku po prostu nie lubiłem. Pozostaje tylko oczekiwać aż ktoś pójdzie po rozum do głowy i stworzy aplikacje spójne z systemem tak jak ma to miejsce w przypadku Windows Phone’a czy iOS. Nie wykluczone więc, że niebawem ujrzymy właśnie taką wersję mobilnego Facebooka.

Dajcie znać w komentarzach jak wam podoba się taka wizja Facebooka, a może macie swoje własne pomysły? 

Via

Be Sociable, Share!