Rynek gier mobilnych rozwija się w zastraszającym tempie, hity sprzed wielu lat otrzymują swoje przenośne odpowiedniki na smartfony i tablety często stając się numerami 1 wśród gier mobilnych. Sytuację tę świetnie wykorzystuje Rockstar który zapowiedział właśnie kolejną, mobilną wersję jednego ze swoich Hitów. 

Gry od Rockstar’a to wyłącznie same Hity, po niedawnej premierze Grand Theft Auto III na iOS oraz Androida wszyscy spodziewali się kolejnej odsłony gry o podtytule Vice City. Tak się jednak nie stało a sam producent gier postanowił nas jeszcze raz zaskoczyć tym razem grą która jest niezwykle bliska mojemu sercu a grałem w nią zaledwie 2 miesiące temu na swoim komputerze. Już w przyszłym tygodniu, dokładnie 12 kwietnia na wirtualne półki sklepowe w App Store trafi pierwsza odsłona gry Max Payne.

Zapewne premiera mobilnej wersji gry ma związek ze zbliżającą się wielkimi krokami długo oczekiwaną premierą trzeciej odsłony wersji gry na komputery osobiste oraz konsole. Oryginalna wersja gry wydana przez Rockstar w 2001 roku niedawno świętowała swoje okrągłe, 10 urodziny.

Remedy Entertainment, studio odpowiedzialne za oryginał postanowiło stworzyć mobilny odpowiednik w wersji z grafiką HD, niestety nie wiadomo jeszcze czy 12 kwietnia ujrzymy wersję dostosowaną do ekranu w nowym iPadzie. Z pewnością jest to jedynie kwestia czasu kiedy taka wersja ujrzy światło dzienne.  Do naszej dyspozycji oddana zostanie również usługa znana do tej pory wyłącznie z komputerowych gier z pod skrzydeł Rockstar’a o nazwie Social Club pozwalająca dzielić się ze znajomymi wszystkimi osiągnięciami zdobytymi w grze oraz porównywać ze sobą statystyki takie jak ilość zabitych przeciwników czy pomyślnie wykonanych zadań.

Cena gry nie jest jeszcze znana ale nie powinna ona przekroczyć progu 5 Euro, warto przy okazji wspomnieć że cena GTA3 wynosi obecnie zaledwie 3,99 Euro. Kolejną dobrą wiadomością jest kompatybilność gry ze starszymi modelami urządzeń takimi jak iPhone 3GS czy iPhone 4, niestety tutaj pojawia się zła wiadomość dla wszystkich użytkowników urządzeń z Andoidem, gra nie została zapowiedziana na żaden z modeli smartfonów czy tabletów korzystających z tego systemu. 

 

Ciekawe? Podziel się!