Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Windows’a Phone 8 o nazwie kodowej Apollo niesie ze sobą wiele pytań, na jedno z nich już dzisiaj znamy odpowiedź. Aplikacje przeznaczone dla Windos Phone 7 oraz 7.5 bez problemu uruchomimy na telefonach z najnowszym systemem z pod znaku powiewającej flagi. 

Wielu użytkowników a oraz twórców aplikacji obawiało się braku wstecznej kompatybilności aplikacji z najnowszą odsłoną Windows Phone która ukierunkuje się w stronę ujednolicenia z desktopowym systemem operacyjnym Microsoftu.

Dzisiejsze informacje są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonego źródła którym jest oficjalny blog programistów pracujących nad Windows’em. Dla programistów sytuacja dotycząca aplikacji oraz związanych z nimi wątpliwości jest jasna. Dzisiejsze aplikacje i gry na Windwos Phone  będą bezproblemowo działały na następnej generacji telefonach z systemem Windows Phone. To naprawdę ogromna ulga dla wszystkich developerów którzy nie muszą nic zmieniać w swoich przyzwyczajeniach oraz uczyć się dodatkowych, często kłopotliwych rozwiązań.

Informacje te potwierdzają również okienkowy styl Metro który nie zostanie zmieniony na rzecz zupełnie innego pomysłu. Taka zmiana była by wręcz głupia ze strony Microsoftu, jedyne co w tym momencie przychodzi mi na myśl to konieczne udostępnienie możliwości zmiany koloru tła lub tapety w głównym menu systemu.

Via

Be Sociable, Share!