Świetnie zapowiadający się nowy model Nokii z Symbianem oraz wyróżniającym się na tle innych urządzeń aparat Nokii 808  PureView może niebawem doczekać się swojego odpowiednika wykorzystującego system Windows Phone. 

Zdjęcia rzekomo przedstawiają koncepcyjny model urządzenia z serii Lumia wraz z rzeczywistą specyfikacją zbliżoną do tego co znamy z Nokii 808 PureView przez co na myśl wszystkim nasuwa się wyłącznie jedna myśl, nowy model Nokii wykorzystujący do pracy mobilne okienka oraz technologię PureView musi być Windows Phone’owym odpowiednikiem Nokii 808.

Bliźniaczy telefon ma wykorzystywać jedynie tą samą technologię a jego wygląd może okazać się jedynie inspiracją swojego starszego brata.

Zgodnie ze zdjęciami, Lumia PureView wyposażona zostanie w 4,3-calowy ekran HD, dwurdzeniowy procesor Krait taktowany zegarem 1.5GHz, wydajny układ graficzny Adreno 320, 41-megapikselowy aparat znany z Nokii 808 PureView  a wszystko to kontrolowane za pomocą najnowszej wersji systemu Windows Phone Apollo.

Wygląd urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Urządzenie jest grube a jego kształt przypomina plastikową, kolorową mydelniczkę a nie high-endowego smartfona.  Oceńcie ją sami a wyrokiem podzielcie się ze wszystkimi w komentarzach.

Be Sociable, Share!