Świetna informacja dla wszystkich foto-maniaków. Jedna z najpopularniejszych aplikacji na urządzenia z iOS oraz prawdopodobnie najbardziej oczekiwana aplikacja dla systemu Android właśnie została wydana. 

Po wielu plotkach i dniach spędzonych na oczekiwaniu w końcu jest, Instagram dla Androida który od dnia swojej premiery pobrany został już grubo ponad milion razy oraz doczekał się pierwszej aktualizacji. Liczby mówią same za siebie, aplikacja która wbrew pozorom jest prostym edytorem graficznym to tak naprawdę serwis społecznościowy działający na zasadzie foto-bloga a to wszystko w całości zupełnie za darmo.

Instagram to jedna z moich podstawowych aplikacji na telefonie, przyzwyczaiłem się już do codziennego sprawdzenia najpopularniejszych zdjęć wykonanych programem a wiele z nich potrafi naprawdę zachwycić. Ogromną zaletą programu jest możliwość zmieniania zwykłego, nudnego, często przypadkowo zrobionego zdjęcia w coś, co jest naprawdę przyjemne dla oka i potrafi zainteresować wiele osób pomimo braku artystycznej głębi.

W sieci znajdziemy masę podobnych programów które spełniają niemal identyczne funkcje często mocno wzbogacone o dodatkowe możliwości. Nakładanie filtrów, rozmycia czy ramek na zdjęcie nie jest jednak podstawową funkcjonalnością usługi. To co sprawia że Instagram jest tak popularny to jego społeczność która zachęca do uruchomienia aplikacji nawet wtedy kiedy nie mamy w planie wykonania żadnego zdjęcia.

Dajcie znać w komentarzach czy już przetestowaliście Instagram’a i jak wam podoba się aplikacja.

Be Sociable, Share!