O wirtualnym dysku Google słyszy się od kilku dobrych lat, niestety, wszystkie dotychczasowe informacje to jedynie plotki niepoparte żadnymi wiarygodnymi dowodami. Tym razem jest jednak inaczej i wydaje się, że długo oczekiwana funkcja od giganta z Mountain View w końcu ujrzy światło dzienne. 

Blog TalkAndroid opublikował zrzut ekranu strony głównej Google Drive który wydaje się być bardzo wiarygodny. Dowiemy się z niego nie tylko jak prawdopodobnie wyglądać będzie strona ale również poznamy  funkcji takie jak kompatybilność aplikacji z Windowsem oraz urządzeniami mobilnymi czy dostępność 5GB dysku dla każdego z użytkowników zupełnie za darmo.

Pytanie tylko czy wirtualny dysk Google ma w ogóle szanse na obecnym rynku i nie będzie spóźniony od kilku lat. Konkurowanie z 25GB SkyDrive od Microsoftu czy szalenie popularnym Dropboxem może być ciężkie. Jeśli Google nie zaoferuje użytkownikom nic prócz możliwości przechowywania plików takich jak zdjęcia, filmy czy dokumenty może okazać się to niewystarczające do podbicia rynku.

Według wielu analityków oraz zwykłych użytkowników, Google Drive ma szanse odnieść sukces pod warunkiem że jego funkcjonalność nie będzie ograniczona do przechowywania prywatnych plików i między innymi pozwoli archiwizować listę kontaktów, zdjęć czy całej kopii zapasowej urządzeń mobilnych w szczególności tych korzystających z systemu Android a wszystko to działające na zasadzie podobnej do tego co znamy już z iCloud od Apple.

Według plotek pochodzących od  GigaOM usługa wystartuje w pierwszych tygodniach kwietnia. Nie wiem jak wy ale ja z pewnością wypróbuję tę funkcję jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Via

Be Sociable, Share!